Aktuální počasí

Počasí dnes:

18. 11. 2018

oblacnosesnez

Bude polojasno až oblačno, během odpoledne od severu občasné sněhové přeháňky nebo slabé sněžení. Denní teploty 3 až 7°C. Noční teploty 0 až -4°C.

Navigace

Obsah

Stránka

Okrskové hasičské cvičení v Záboří nad Labem

V neděli 7.10.2018 uspořádal Hasičský okrsek č. 1 - Kačina v rámci odborné přípravy jednotek požární ochrany v Záboří nad Labem námětové cvičení, kterého se zúčastnilo všech pět sborů/jednotek okrsku, a to SDH/JPO Bernardov (6 hasičů), Rohozec (6 hasičů), Svatý Mikuláš (8 hasičů), Záboří nad Labem (11 hasičů) a Žehušice (4 hasiči) - celkem 35 hasičů. Cvičení, jehož námětem byl nácvik sání s vyšší sací výškou, bylo zahájeno vyhlášením cvičeného hasičského poplachu ze strany starostů jednotlivých obcí v 15.00 hodin, kteří současně sdělili, kam se mají jednotlivé hasičské jednotky k odborné přípravě dostavit. Akce proběhla na levém břehu řeky Doubravy mezi železničním mostem přes uvedenou řeku v Záboří nad Labem a jejím ústím do Labe. Úkolem pro všechny sbory bylo nasát vodu z hráze pomocí přenosných motorových stříkaček- cca 4 výškové metry, délka přívodního vedení byla cca 6,5 m. Jednotlivé sbory přijely na místo v rozmezí od 15.11 do 15.23 hodin, zmíněný úkol splnily v rozmezí od 5 do 8 minut od příjezdu na místo. Nasát vodu se nezdařilo pouze JPO Bernardov, a to z důvodu vadné klapky v sacím koši. Následně proběhla zkouška spojení pomocí radiostanic. Cvičení bylo zakončeno nástupcem se stručným vyhodnocením cca v 16.00 hodin.

8. 10. 2018

V. kolo Soptíka Vrdy 15.9.2018

V. kolo Soptíka Vrdy 15.9.2018Poslední kolo okresní ligy mladých hasičů letos hostilo SDH Vrdy. V této soutěži se štěstí opět trochu otočilo a starší družstvo skončilo na krásném 8. místě. Mladší tentokrát na své zkušenější kolegy nestačili, ale to je rozhodně od další práce neodradí. NAOPAK!!! I přes naši neúčast ve dvou z pěti závodů letošní série se nám podařilo ukořistit 12. a 15. místo z celkových 18-ti družstev. Velká výzva pro příští sezonu …

20. 9. 2018

IV. kolo Soptíka Močovice 9.9.2018

IV. kolo Soptíka Močovice 9.9.2018S oběma družstvy mladších žáků jsme vyrazili na další kolo okresní soutěže. Tentokrát se dařilo více těm mladším a v těžké konkurenci zaujali 10. místo z celkových 16-ti družstev. Druhé družstvo obsadilo místo 12.

20. 9. 2018

Dolno-bučický Soptík 8.9.2018

Dolno-bučický Soptík 8.9.2018I v letošním roce jsme se účastnili této tradičně netradiční soutěže v požárním útoku pořádané SDH Dolní Bučice. První pokusy proběhly obvyklým způsobem, druhé pak v převlecích se startem ztíženým balíkem slámy. Našim malým „lidožroutům“ se start příliš nevydařil, ale vypořádali se s tím se ctí. Starší družstvo našich mladších žáků v rolích rodiny Simpsonovy obsadilo místo 1. Stejně tak 1. místo obsadily i ženy jako postavičky z večerníčku.

20. 9. 2018

Oslavy 130. výročí SDH Záboří nad Labem

V sobotu 14. července uspořádal Sbor dobrovolných hasičů Záboří nad Labem oslavy 130. výročí svého založení (1888-2018). Dopoledne se konala výstava hasičské techniky a písemností z historie sboru včetně kroniky v hasičské zbrojnici, kde byly promítány i videa a fotografie zachycující činnost spolku. Současně zde bylo podáváno občerstvení. V dopoledních hodinách byl dále otevřen kostel sv. Prokopa, budovy ZŠ a MŠ, kde byly k vidění díla dětí, fotografie a další materiály zachycující činnost těchto institucí, a dále budova Obecního úřadu, kde probíhala výstava obecních kronik. Ve 13.00 hodin vyšel od hasičské zbrojnice slavností průvod za doprovodu mažoretek a dechové hudby Věnovanka. Z hasičů se kromě domácího sboru zúčastnili i zástupci SDH Sv. Mikuláš, SDH Žehušice, SDH Rohozec, SDH Starý Kolín a SDH Vrdy. Průvod došel nejprve ke kostelu Sv. Prokopa, kde se u sochy p. Marie Immaculaty uskutečnil pietní ceremoniál, během kterého zábořský farář požehnal nově pořízenému historickému praporu SDH Záboří nad Labem. Poté průvod došel k místnímu hřbitovu, kde hasiči položili věnec k uctění památky zemřelých členů sboru, za které pronesl farář modlitbu. Následně prošel průvod včetně hasičské techniky ulicemi Souběžná, Příčná, Nová a Ke Hřišti na fotbalové hřiště Farák. Zde bylo projevy starosty sboru, starosty obce, faráže a starosty Okresního sdružení hasičů Kutná Hora zahájeno slavnostní odpoledne. Následovalo předání hasičských vyznamenání čtyřiadvaceti členům SDH Záboří nad Labem, ocenění převzali i starosta a místostarosta obce za podporu dobrovolného hasičstva. Pro obecenstvo dále zatačili mažoretky Srdíčko Kolín a ZUŠ Přelouč, pro děti byly k dispozici dva skákací hrady, dále si mohli vyrobit ručně svíčku z včelích produktů a svézt se v sedle koní. K vidění byla i zásahová vozidla HSZ Kutná Hora a HZS SŽDC - stanice Havlíčkův Brod, historická vozidla Veřejné bezpečnosti a Lidových milicí. Ukázku požárního útoku předvedla kromě kolektivu mladých hasičů i stará garda SDH Záboří nad Labem. Během celého odpoledne hrála k poslechu i tanci dechová hudba Věnovanka. Dále byla připravena soutěž Železný hasič, a to v kategoriích přípravka, ml. žáci, st. žáci, ženy a muži. Zábořské hasičky se představily s orginálním tanečním vystoupením zakončeným požárním útokem. Z důvodu silného nárazového větru nedošlo k plánovanému seskoku parašutistů. Večer se na tanečním parketu konala taneční zábava s kapelou Paragraf 202, která hrála až do 03.00 hodin druhého dne.

31. 7. 2018

16. 6. 2018 Oslavy výročí 140 let od založení SDH Chotusice

16. 6. 2018 Oslavy výročí 140 let od založení SDH ChotusiceI tam jsme byli… Průvod obcí, položení věnců k soše sv. Floriana, požehnání obecním symbolům a ocenění místních osobností. Odpoledne pak bylo nabyté praktickými ukázkami profesionálních i mladých hasičů, pozornost neméně upoutal i několikanásobný průlet a téměř přistání armádního vrtulníku. Kromě toho si děti užily odpoledne plné soutěží.

26. 6. 2018

Noční soutěž Vrdy

Noční soutěž VrdySDH Dolní Bučice pořádalo v pátek 15. června 2018 II. ročník netradičního klání. Závodníci se utkali s tmou a ostatními družstvy bez omezení rozměrů hadic a výkonu požárních stříkaček. Naši muži získali cenu za 5. místo a ženy zaujaly 2. místo.

26. 6. 2018

II. kolo Soptíka Žleby

II. kolo Soptíka ŽlebyPoprvé jsme s dětmi vyrazili na soutěž okresní ligy mladých hasičů Soptík. Letošní druhé kolo pořádalo SDH Žleby v neděli 3. června 2018. Obě naše družstva se ocitla v záplavě týmů v kategorii mladší žáci. Svými výkony se ale v poli závodníků rozhodně neztratila. Z celkového počtu 17 družstev obsadili 12. a 13. místo.

26. 6. 2018

Hasičská soutěž Paběnice

Hasičská soutěž PaběniceV sobotu 26.5.2018 pořádalo ČHJ Paběnice soutěž k výročí 130 let založení sboru. Účastnili jsme se s jedním družstvem mladších žáků. Aby to nebylo doprovodu dětí líto, doplnili jsme se o 2 závodnice z jiného sboru a nastoupili i velmi improvizovaný útok dospělých. Ten se nám příliš nepovedl. Naši čest ale naštěstí zachránily děti. V závodech, kde kromě požárního útoku absolvovali i štafetu 4 x 60 m zaujaly 2. místo. Kromě toho si nejprve vyzkoušely střelbu ze vzduchovky a následně nastoupily i v „biatlonu družstev“ mezi dospělými účastníky. Prokázaly tak větší odvahu než řada starších závodníků.

1. 6. 2018

Hasičská soutěž Okrsku č. 1 - Kačina v Žehušicích

Hasičská soutěž Okrsku č. 1 - Kačina v ŽehušicíchV sobotu 12. května 2018 se v areálu ZŠ Žehušice uskutečnila soutěž Hasičského okrsku č. 1 - Kačina v požárním útoku, kterou požádal SDH Žehušice. Časomíru přivezli a obsluhovali hasiči ze Sv. Mikuláše. Sotěže se účastnili družstva SDH Žehušice, SDH Sv. Mikuláš a SDH Záboří nad Labem. Jako hosté dorazili i hasiči z Chotusice a z Dolních Bučic. Dopoledne soutěžili mladí hasiči - přípravka, mladší žáci a starší žáci. V kategorii přípravka zvítězilo družstvo ze Sv. Mikuláše, ve starších a mladších žácích dominovala družstva ze Záboří nad Labem. Odpoledne soutěžili dospělí (v rámci kategorie muži se jednalo i o dvě družstva dorostenců). V případě ženských družstev se z vítězství a obhajoby okrskového putovního poháru radovaly hasičky z Žehušic. Mužskou část soutěže ovládlo suverénně družstvo ze Záboří nad Labem, které drží okrskový putovní pohár nepřetržitě od roku 2013.